.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: dc341ce
 • عاملین قطع درختان در منطقه شکار ممنوع دربند مشکول به مراجع قضایی معرفی شدند
  مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: با پیگیری مامورین اجرائی حفاظت محیط زیست کوثر یکی از عاملین قطع درختان نارون و پنجه چناری دربند خلفه چای شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شد.
 • 1397/10/16 يكشنبه2019-01-06T13:30:51+03:30.
 • به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان اردبیل، محمد خداپرست  گفت: پیرو خبرهای واصله مبنی بر قطع اشجار اراضی ملی حاشیه رودخانه دائمی گیوی چای در مناطق صب العبور دربند خلفه چای واقع در منطقه شکار ممنوع دربند مشکول از توابع بخش فیروز شهرستان کوثر، محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست و مامورین یگان منابع طبیعی و آبخیزداری به منطقه اعزام شدند.

  خداپرست تصریح کرد:  مامورین با طی مسیر دیواره های صخره ای ، حاشیه و داخل رودخانه خلفه چای، پس از جستجو چهار ساعته محل قطع بیش از یکصد و پانزده اصله از انواع درخت ناورن، پنجه چنار و بید ر اکشف و اقدام به مستند سازی و تحقیق در خصوص افراد متخلف و شناسایی و معرفی یک نفر از متخلفین به مراجع قضایی نمودند.

  وی افزود: محل قطع این درختان که بدون دخالت انسان و بصورت خودرو در، دربند خلفه چای رویش دارند منطبق بر زیستگاه های طبیعی کل و بز وحشی ، پلنگ ایرانی، خرس قهوه ای، سیاه گوش و سایر حیات وحش شاخص استان و شهرستان کوثر بویژه انواع پرندگان بومی و مهاجر می باشد.

  منطقه شکار ممنوع دربند مشکول به وسعت 30 هزار هکتار در جنوب شهرستان کوثر واقع شده است و به لحاظ تنوع گونه های گیاهی و جانوری دارای قابلیت بالاست.
  عكس هاي مرتبط :

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ