اخبار اسلایدر
1398/3/21 سه‌شنبه
امام جمعه شهرستان پارس آباد: لزوم حفاظت از مناطق چهارگانه محیط زیست بعنوان پناهگاه امن حیات وحش و گیاهان
امام جمعه پارس آباد در دیدار کارکنان حفاظت محیط زیست گفت: مناطق چهار گانه به عنوان پناهگاه امن حیات وحش و گیاهان می باشند و لازم است در حفظ و حراست از آنها تلاش مضاعف صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پارس آباد و جمعی از کارشناسان و محیط بانان به مناسبت گرامی داشت هفته محیط زیست با شعار جهانی" کاهش آلاینده ها و پسماند ؛ آسمان آبی ، زمین سبز " با امام جمعه شهرستان پارس آباد دیدار کردند.

در این دیدار امام جمعه شهرستان پارس آباد ضمن تبریک هفته محیط زیست در خصوص استفاده ی بیش از حد از سموم دفع آفات نباتی و کود شیمیایی و آلودگیهای ناشی از آن اظهار داشت: مسئولین و دستگاههای ذیربط در این زمینه به طور جد ورود کنند و از طریق اطلاع رسانی و چاپ و توزیع بروشور، مردم را از مشکلات و عواقب ناشی از آن آگاه کنند.

وی همچنین ضمن اشاره به لزوم حفاظت از مناطق حفاظت شده، پیشگیری از هرگونه تخریب در مناطق را خواستار شد و افزود: مناطق چهار گانه به عنوان پناهگاه امن حیات وحش و گیاهان می باشند و لازم است که مساحت این مناطق افزایش و در حفظ و حراست از آنها تلاش مضاعف صورت گیرد.

ایشان همچنین افزودند: ادارات ذیربط می توانند با برگزاری کلاسهای آموزشی کشاورزان را در استفاده از روشهای بیولوژیکی جهت مبارزه با آفات و کاهش استفاده از سموم و کودهای شیمیایی ترغیب کنند.

تمامی حقوق برای سازمان محيط زيست محفوظ می باشد .

www.doe.ir