اخبار استان

دستگیری سه شکارچی متخلف غیر بومی در شهرستان نیر

ماموران یگان حفاظت محیط زیست اردبیل سه شکارچی متخلف غیربومی که از استان های همجوار برای شکار وارد شهرستان نیر شده بودند، دستگیر کردند.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان اردبیل، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست اردبیل گفت: ماموران اداره کل حفاظت محیط زیست استان، سه شکارچی متخلف غیر بومی را در حوالی روستای گلی از توابع شهر کورائیم دستگیر کردند.

محمد مجرد افزود: در این عملیات مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان اردبیل، از متخلفین لاشه یک قطعه کبک، سه قبضه اسلحه شکاری و 19 تیر فشنگ و ادوات مربوط به شکار کشف و توقیف کردند.

وی در ادامه افزود: شکارچیان متخلف پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اردبیل تصریح کرد: با گشت های شبانه روزی و هوشیاری مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان، قطعاً استان اردبیل محل امنی برای شکارچیان متخلف غیر بومی و کسانی که بخواهند به هر دلیلی اقدام به شکار غیر مجاز نمایند، نخواهد بود.

محمد مجرد تصریح کرد: از علاقمندان به طبیعت و حیات وحش و عموم مردم درخواست می شود در صورت مشاهده افراد متخلف که اقدام به حمل انواع اسلحه شکاری و کمین در زیستگاه های حیات وحش می نمایند، موضوع را سریعاً به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گزارش و یا با شماره 1540 سامانه ارتباط مردمی حفاظت محیط زیست اردبیل تماس بگیرند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1399 سال جهش تولید