اخبار استان

برنامه های متنوع زیست محیطی به مناسبت روز کودک در شهرستان خلخال اجرا شد

به مناسبت هفته ملی کودک، برنامه های زیست محیطی متنوعی در روز کودک و محیط زیست، در محل ساختمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان خلخال برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست اردبیل، مهدی کسائی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال در حاشیه این برنامه گفت: امسال یکی از روزهای هفته ملی کودک تحت عنوان کودک و محیط زیست، میراث فرهنگی و گردشگری نام گذاری شده است

 مهدی کسائی افزود: در همین راستا اداره حفاظت محیط زیست خلخال با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نسبت به اجرای برنامه های زیست محیطی متنوعی از جمله پاکسازی پارک، ایستگاه نقاشی و آشنایی کودکان با شغل محیط بانی و آموزش مسائل زیست محیطی اقدام نمود.

کسائی با اشاره به اینکه تعامل و مشارکت شهروندان در حفاظت از محیط زیست بسیار مؤثر است گفت: با اجرای برنامه‌های متنوع زیست محیطی، گامی تأثیرگذار در زمینه فرهنگ‌سازی در جامعه برداشته می شود.

وی افزود : هدف از اجرای این برنامه ها بالا بردن سطح آگاهی کودکان و خانواده های آنان از محیط زیست، ارتقای فرهنگ مشارکت کودکان و نوجوانان در حفظ محیط زیست با ایجاد حس احترام و علاقه به محیط زیست و محیط بانان، می باشد.
مساحت شهرستان خلخال حدود 3980 کیلومتر مربع و جمعیت آن ۸۶٬۷۳۱ نفر می باشد .

 
عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1399 سال جهش تولید