اخبار استان

اقدامات شرکت آب و فاضلاب اردبیل در اصلاح فرایند و راهبری تصفیه خانه فاضلاب شهر اردبیل بسیار ضروری است.

جلسه مشترک محیط زیست و آب و فاضلاب استان اردبیل با محوریت بررسی مشکلات زیست محیطی تصفیه خانه فاضلاب شهری اردبیل در محل سالن جلسات اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان اردبیل؛ جلسه مشترک محیط زیست و آب و فاضلاب اردبیل با محوریت بررسی مشکلات زیست محیطی تصفیه خانه فاضلاب شهری با حضور مدیر کل حفاظت محیط زیست استان و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب اردبیل و کارشناسان ذیربط برگزار شد.

 در این نشست مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست، حفاظت از حقوق عمومی و حفظ آن برای عموم مردم است افزود: 18 دستگاه مرتبط در امر حفاظت از محیط زیست دخیل و حافظ محیط زیست بوده و  دستگاه حفاظت محیط زیست استان بعنوان ضابط قضایی و دستگاه حاکمیتی حافظ منافع زیست محیطی عموم مردم و در کنار مردم است.

سعید شهند با اشاره به اهمیت پایش فاضلاب تصفیه خانه های‌ فاضلاب شهری در سطح استان افزود: رویکرد اداره کل حفاظت محیط زیست استان در پایش فاضلاب تصفیه خانه های ‌فاضلاب شهری در سطح استان یک رویکرد نظارتی بر مبنای استاندارد‌های کشوری محیط زیست است و ما تلاش می‌کنیم فضایی را فراهم کنیم تا مشکلات زیست محیطی محل تصفیه خانه فاضلاب شهری اردبیل با پیگیری‌های لازم و تعامل دو سویه به حداقل برسد.

وی افزود: فرایند تصفیه در تصفیه خانه فاضلاب شهری اردبیل با مشکلاتی از جمله آلایندگی زیست محیطی، عدم نصب سیستم پایش آنلاین، هوادهی و کلرزنی  نا مناسب مواجه است که اقدامات آب و فاضلاب اردبیل در اصلاح فرایند و راهبری تصفیه خانه بسیار ضروری است.

وی هدف از تشکیل این جلسه را بررسی مشکلات زیست محیطی و ارائه راهکارهای لازم بمنظور کاستن از مشکلات فعلی برشمرد.

در ادامه این جلسه مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل نیز ضمن ارایه توضیحاتی پیرامون وضعیت فعلی فاضلاب شهری اردبیل و سایر شهرهای استان و حل و فصل موضوع  توسط شر کت آب و فاضلاب استان قول مساعد داد.

به نژاد با اشاره به تصویب ماده 56 طرح توسعه تصفیه خانه فاضلاب شهر اردبیل افزود: با توجه به اینکه ظرفیت فعلی تصفیه خانه فاضلاب شهر اردبیل برای تصفیه فاضلاب 250 هزار نفر بوده در حالیکه فاضلاب بیش از 450 هزار نفر وارد شبکه فاضلاب شهری می گردد بنابراین با توجیه طرح توسعه تصفیه خانه و تصویب ماده 56، اعتبار 110 میلیارد تومانی در اختیار این شرکت قرار خواهد گرفت تا توسعه مدولهای دوم و سوم فاضلاب شهر اردبیل اجرا، و با اجرای آن ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب شهر اردبیل به 550 هزار نفر افزایش خواهد یافت.

در ادامه هریک از کارشناسان نقطه نطرات پیشنهادی را اعلام و براساس مصوبات مقررگردید اقدامات لازم در خصوص بهبود وضعیت فعلی تصفیه خانه بعمل آید.  

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1399 سال جهش تولید