اخبار استان

با تخلیه کنندگان نخاله های ساختمانی در بستر رودخانه ها برخورد می شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل در نخستین جلسه کارگروه مخاطرات زیست محیطی استان از برخورد قانونی با تخلیه کنندگان نخاله ساختمانی در بستر رودخانه ها خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل، سعید شهند با اشاره به اینکه ریختن زباله و نخاله ساختمانی در حریم رودخانه علاوه بر آلودگی آب رودخانه می تواند باعث گرفته شدن مسیر رود شده و به دنبال آن منجر به آب ‌گرفتگی، سیلاب و حتی سیل شود افزود: با همکاری دهیاران و شهرداران استان ماشین های تخلیه نخاله در بستر رودخانه ها شناسایی و متخلفان به مراجع قضایی معرفی می شوند.
شهند با اشاره به اینکه موضوع محیط زیست موضوعی همگانی است و خوشبختانه توجه عمومی نسبت محیط زیست وجود دارد اظهار داشت: برای رفع مخاطرات زیست محیطی نیازمند همکاری بین ادارات و سازمان های مختلف هستیم و امیدواریم با هم افزایی ایجاد شده شاهد کاهش اثرات سوء این مخاطرات باشیم.
وی بیان داشت: تخصیص حق آبه زیست محیطی رودخانه ها و تالاب های استان همواره مورد توجه حفاظت محیط زیست استان بوده و در این کارگروه نیز بر این امر تاکید شد.
همچنین در این کارگروه لایروبی و بازگشایی مسیر رودخانه بالیغلو در مسیر پل نادری تا خیابان عطایی مورد تصویب اعضا قرار گرفت.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1399 سال جهش تولید