اخبار استان

روز جهانی تنوع زیستی؛ راه حل ها در طبیعت نهفته است

شعار امسال روز جهانی تنوع زیستی (2خرداد ماه) راه حل ها در طبیعت نهفته است نامگذاری شده است و پاسداری و حراست از تنوع زیستی جز با حضور و همراهی فعال تمامی اقشار جامعه میسر نیست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با اشاره به اینکه تعداد 350 گونه مهره دار در استان اردبيل شناسایی شده است اظهار داشت: حفاظت از این تنوع زیستی از آن جهت که حیات ما نیز وابسته به این موجودات است بسیار مهم بوده و در این مسیر تمام افراد جامعه باید خود را مسئول بدانند. 

سعید شهند افزود: سازمان ملل متحد روز 22 می را با هدف ارتقاء آگاهی عموم و افزایش سطح درک مردم نسبت به تنوع زیستی، ارزش های آن و گام هایی که می توانیم در حفظ آن برداریم،  بعنوان روز جهانی تنوع زیستی نامگذاری کرده است.

شهند بیان داشت: استان اردبیل اکوسیستم های متنوعی نظیر کوهستان، جنگل و تالاب دارد که محل زیست گونه های ارزشمند گیاهی و جانوری است و انتظار می رود در برنامه های توسعه استان به حفظ این گونه ها توجه ویژه ای شود و توسعه پایدار به عنوان یک الگوی توسعه ای بیشتر مورد توجه قرار گیرد. 

 وی با تاکید بر اینکه با پیش بینی اثرات طرح های توسعه ای و ارایه راهکارهای کاهش و حذف اثرات نامطلوب بر محیط زیست می توان به حفظ تنوع زیستی کمک کرد اظهار داشت: آمایش سرزمین و مطالعه توان اکولوژیکی منطقه ای باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1399 سال جهش تولید