اخبار استان

تاکید رییس کل دادگستری اردبیل بر جلوگیری از تعرض و تخطی در محیط زیست

رییس کل دادگستری استان اردبیل گفت: حفظ محیط زیست مساوی با حفظ حقوق مردم است و هرگونه تعرض و تخطی در این حوزه قابل اغماض نیست.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست اردبیل؛ به مناسبت گرامی داشت هفته قوه قضائیه مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با رییس کل دادگستری استان دیدار و گفتگو کرد.

 در این نشست، مهمترین ظرفیت‌های محیط زیست و همچنین مسائل و مشکلات مرتبط با این حوزه مورد بحث، بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

در این نشست رییس کل دادگستری استان اردبیل ضمن تبیین اهمیت محیط زیست در آموزه‌های دین مبین اسلام، این حوزه را یکی از مهمترین مظاهر حقوق عامه دانست و خاطرنشان کرد: حفظ محیط زیست مساوی است با حفظ حقوق مردم و با توجه به نقش و تأثیر مستقیم و بلاواسطه طبیعت و محیط زیست در زندگی روزمره انسان‌ها، طبعا بروز هرگونه تعرض و تخطی در این حوزه قابل اغماض نیست.

عتباتی تصریح کرد: دادگستری کل استان همواره در مسیر اعمال حمایت قضایی و قانونی از فعالان عرصه حفاظت از محیط زیست، تمام تلاش خود را به کار بسته و با برقراری تمهیدات روند رسیدگی‌های قضایی از طرق مقتضی از جمله تعیین و تخصیص شعب خاص در تمامی مراحل دادرسی بمنظور بررسی جرائم مرتبط با این حوزه نموده است.

رییس کل دادگستری استان اردبیل با تأکید بر ضرورت اطلاع رسانی عمومی در سطح جامعه و جلب مشارکت عمومی در جهت حفظ هرچه بهتر محیط زیست گفت: فرهنگ سازی در این زمینه می‌بایست در سطح گسترده‌ای صورت پذیرد چرا که گاهی مشاهده می‌شود برخی از مظاهر زیبای این موهبت الهی که در طول سالیان متمادی ایجاد شده است، گاهی در اثر بی توجهی و بی مبالاتی در یک برهه کوتاه زمانی از بین رفته است.

  در این نشست سعید شهند مدیر کل محیط زیست استان اردبیل نیز با اشاره به اینکه استان اردبیل یکی از بکر ترین استانهای کشور از نظر مواهب الهی و محیط زیست طبیعی به شمار می‌رود و مجموعه نیروهای حفاظت محیط زیست استان از محیط زیست به عنوان حق الناس دفاع و حراست می نمایند با تبریک هفته قوه قضاییه از زحمات دستگاه قضایی در راستای حمایت از محیط زیست قدردانی کرد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1399 سال جهش تولید