اخبار استان

دستگیری یک نفر شکارچی متخلف در منطقه حفاظت شده آق داغ

دستگیری یک نفر شکارچی متخلف در منطقه حفاظت شده آق داغ

محیط بانان گشت سیار اداره حفاظت محیط زیست خلخال حین گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده آق داغ در بخش خورش رستم شهرستان خلخال موفق شدند یک نفر شکارچی متخلف پرندگان وحشی را در زیستگاه های حساس منطقه حفاظت شده آق داغ دستگیر نمایند.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست اردبیل، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال گفت: از متخلف یک قبضه اسلحه شکاری، یک قبضه اسلحه شکاری قاچاق، 4 عدد فشنگ ساچمه زنی و لاشه چهار قطعه کبک کشف و ضبط و شكارچی متخلف پس از تكمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی تحویل داده خواهد شد.

مهدی کسائی همچنین بر تشدید نظارت محیط بانان بر زیستگاه های حساس منطقه و برخورد قاطع با عوامل تخریب اراضی ملی در مناطق حفاظت شده تاکید کرد.

کسائی گفت: شورای عالی حفاظت محیط زیست به استناد بند (چ) ماده 3 قانون شکار و صید، بهای هر قطعه کبک را از لحاظ مطالبه ضرر و زیان سه میلیون ریال تعیین کرده است که این مبلغ بعنوان ضرر و زیان وارده به محیط زیست از سوی شکارچی متخلف پس از محکومیت قطعی به حساب حفاظت محیط زیست واریز می شود.  

منطقه حفاظت شده آق داغ به مساحت 88 هزار هكتار در سال 1389 طي مصوبه 322 شوراي عالي حفاظت محيط زيست كشور مصوب و ثبت رسمي شده است.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1400 سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها