اخبار استان

اینترپل و یگان حفاظت محیط زیست کمیته مشترک تشکیل می دهند

اینترپل و یگان حفاظت محیط زیست کمیته مشترک تشکیل می دهند

فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست از تشکیل کمیته ای مشترک و به پیشنهاد پلیس بین الملل خبر داد و گفت: این کمیته برای کاهش میزان قاچاق حیات وحش در ایران تشکیل می شود.
سرهنگ جمشید محبت خانی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، با اشاره به میزان بالای قاچاق حیات وحش در ایران، تصریح کرد: رتبه ایران در جهان در حوزه قاچاق حیات وحش، رتبه خوبی نیست؛ به همین دلیل با رییس محترم پلیس بین الملل کشور، سردار دکتر شیرزاد صحبت کردم و تصمیم داریم امسال در اولین فرصت ممکن با درخواست و پیشنهاد پلیس بین الملل و به دبیری یگان حفاظت سازمان محیط زیست، کمیته ای در این زمینه  تشکیل شود.

وی با اشاره به حضور همزمان پلیس بین الملل و سازمان محیط زیست در این  کمیته، گفت: سازمان هایی که دراین حوزه نقش دارند و می توانند موثر باشند نیز در این کمیته عضو می شوند تا بتوانیم موضوع را دنبال کنیم.

فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست با ابراز امیدواری نسبت به اینکه رتبه کشور در حوزه قاچاق حیات وحش به رده های پایین تر تقلیل داده شود و در این بخش نیز ایران در بین سایر ممالک جهان  سرافراز باشد، اظهار کرد: قاچاق حیات وحش برای پلیس بین الملل نیزدغدغه است و قطعا پلیس اینترپل دستگاه های درگیر را به ما اعلام می کنند و به زودی پس از موافقت رییس سازمان محیط زیست، اقدامات لازم را در کمیته مذکور و تلاش برای کاهش قاچاق حیات وحش را انجام می دهیم.

سرهنگ محبت خانی با تاکید بر اینکه سردار شیرزاد یکی از افراد دغدغه مند محیط زیست است، گفت: پلیس بین الملل سریع اقدامات مربوطه را انجام می دهد و ما نیز پس از موافقت دکتر کلانتری کمیته را تشکیل و شروع به کار می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد اینترپل، دبیری یگان حفاظت در کمیته بود و با کمک رییس سازمان حفاظت محیط زیست سعی می کنیم در کوتاه ترین زمان ممکن این کمیته تشکیل شود.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1400 سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها