اخبار استان

پایش وضعیت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان مهاجر در تالاب های استان اردبیل

پایش وضعیت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان مهاجر در تالاب های استان اردبیل

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل در بازدید میدانی از تالاب سد میل مغان در شهرستان اصلاندوز گفت: پایش وضعیت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان مهاجر توسط گشت‌های تخصصی محیط زیست از شهریورماه امسال در زیستگاه‌های مهاجرپذیر استان اردبیل در حال اجرا است.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست اردبیل سعید شهند اظهار داشت: هدف از این پایش، توجه به حیات وحش و پرندگان آبزی، کنارآبزی و مهاجر در زیستگاه‌ها و عرصه‌های آبی استان و شناسایی به‌موقع کانون‌های بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان مهاجر است تا مهار و کنترل این بیماری آسان شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل افزود: تالاب های استان از جمله تالاب سد میل مغان و حاشیه رودخانه مرزی ارس با توجه به دستورالعمل های موجود بطور مستمر و شبانه روزی توسط کارشناسان و محیط بانان پایش می شود و تاکنون هیچ موردی از تلفات پرندگان در تالاب های استان اردبیل مشاهده نشده است.
وی افزود: با توجه به این‌که هر سال با فرا رسیدن فصل سرما و ورود پرندگان مهاجر به تالاب ها، آبگیرها و سایر زیستگاه‌های استان اردبیل، احتمال انتقال و شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان افزایش می‌یابد، پایش و کنترل تالاب‌ها به‌عنوان یکی از کانون‌های شیوع این بیماری اهمیت دارد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1400 سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها