اخبار استان

جلسه کارگروه آلودگی هوا و مقابله با پدیده گرد و غبار تشکیل شد

جلسه کارگروه آلودگی هوا و مقابله با پدیده گرد و غبار تشکیل شد

جلسه کارگروه آلودگی هوا و مقابله با پدیده گرد و غبار در سال 1402 به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل، در این جلسه میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل با اشاره به اهمیت موضوع محیط زیست و نقش آن در سلامت و پیشگیری از بیماری های مرتبط با آن بر جدیّت دستگاه های متولی در خصوص اجرای تکالیف در راستای جلوگیری از وقوع پدیده گرد و غبار در منطقه تاکید نمود. 

حسن قاسم پور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان نیز با ارائه گزارشی تحلیلی از وضعیت آلودگی هوا در سه سال گذشته، خواستار اقدامات پیشگیرانه از سوی کلیه دستگاه ها به ویژه توجه به آلودگی های منابع متحرک مثل وسایط نقلیه سبک و سنگین  از سوی پلیس راهور و اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شد. 

در این جلسه مقرر شد دستگاه های مرتبط گزارش اقدامات عملی در خصوص موضوع بیابان زدایی، کاشت درخت در حداکثر توان ظرفیت و اجرای طرح های آبخیزداری به منظور جلوگیری از وقوع پدیده گرد و غبار را ارائه نمایند.  
همچنین نمایندگان ادارات هواشناسی، استاندارد، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان و شرکت گاز استان گزارشی از اقدامات انجام یافته در حوزه تحت مدیریت خود ارائه نمودند. 
 
عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1402 سال مهار تورم، رشد تولید