اخبار برگزیده

جلسه کارگروه غارشناسی اردبیل برگزار شد

اولین کارگروه غارشناسی استان اردبیل در سال جاری با حضور اعضاء کارگروه غارشناسی استان در محل سالن جلسات استانداری اردبیل برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان، در ابتدای این جلسه مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: غارها به‌عنوان پدیده‌های منحصر‌به‌فرد زمین‌شناختی، زیست‌شناختی و محیط زیستی، تاریخی و باستان‌شناسی، طبیعت‌گردی و ورزشی حائز اهمیت هستند.

سعید شهند با اشاره به اینکه مديريت، حفاظت و بهره برداري از ظرفيت غارها و توسعه گردشگري استان از اهداف تشكيل كارگروه غارشناسي استان است افزود: غار یخکان در جنوب شهرستان اردبیل بعنوان اثر طبیعی ملی شناخته شده و  65 دهنه غار در استان اردبیل شناسایی و طرح شناسايي و رده‌بندی غارهاي استان در دستور کار اداره‌ کل حفاظت محیط زیست قرار دارد.

دبیر کارگروه غارشناسی استان با اشاره به گردشگر پذیر بودن استان اردبیل، شناسایی و حفاظت از غارهای موجود در استان را بسیار با اهمیت دانست.

 در ادامه گزارشی از اقدامات به عمل آمده در کارگروه استان طی سال های گذشته و تبیین ضوابط و دستورالعمل و آیین نامه کارگروه غارشناسی استان توسط کارشناس محیط زیست استان جهت اطلاع اعضاء ارائه شد.

سپس با بحث و تبادل نظر میان اعضاء حاضر در جلسه، مباحثی پیرامون اهمیت شناسایی غارهای استان مطرح شد.

در نهایت کنعان پور مدیر کل دفتر فنی استانداری اردبیل  و رئیس کارگروه غارشناسی استان ضمن برشمردن اهمیت غارها بعنوان بخشی از محیط زیست از توجه و اهتمام اعضای کارگروه به معرفی غارها و استفاده از ظرفیت صدا و سیما و رسانه های جمعی و ظرفیت های دانشگاهی و علمی استان جهت شناخت بهتر و بیشتر غارهای استان تاکید کرد.

عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1399 سال جهش تولید