محیط زیست در آیینه رسانه ها

معاون استاندار اردبیل: تولید کربن از زباله در اردبیل عملیاتی خواهد شد معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: تولید کربن جامد از زباله با مشارکت بخش خصوصی در شهر اردبیل پیگری می‌شود که امیدواریم تا پایان امسال زمینه اجرایی آن فراهم آید. به گزارش ایسنا، مسعود امامی یگانه در مراسم رونمایی از اپلیکیشن جمع‌آوری و عرضه پسماندهای خشک در شهر اردبیل اظهار کرد: اکثر شهرداری‌های کشور با مشکل جمع‌آوری و دفن زباله روبرو هستند که البته با راهکارهای ارائه شده در برخی از استان‌ها این مشکلات تا حدودی مهار شده است.
وی با اشاره به اهمیت این موضوع در ارتقای سلامت افراد جامعه خاطرنشان کرد: ما خوشحال هستیم که یک شرکت دانش بنیان با فناوری‌های جدید سعی کرده تا اپلیکیشن را با رویکرد جمع‌آوری و خرید پسماند انجام دهد که قطعا با استقبال شهروندان این اقدام گامی موثر برای شروع تفکیک زباله از مبدا خواهد بود.
معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: با شروع این طرح زمینه برای عملیاتی شدن طرح تولید کربن جامد از پسماند در شهر اردبیل به وجود می‌آید تا برای همیشه در شهر اردبیل معضل پسماند و زباله رفع شود.
امامی یگانه افزود: استان اردبیل استان گردشگرپذیر است و در همه شهرها ضرورت دارد به بهبود سیمای شهر کمک شده و با بهره‌گیری از ابتکارات نوین خود شهروندان به سلامت و پاکیزگی شهر کمک کنند.
انتهای پیام
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1399 سال جهش تولید