محیط زیست در آیینه رسانه ها

اردبیل رونمایی از اپلیکیشن تفکیک زباله از مبدا تفکیک زباله از مبدا طرحی که می تواند با جایگزین شدن بجای دفن سنتی ، زمینه اشتغال، حفظ منابع شهرداری و پاکیزگی محیط زیست را بدنبال داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از اردبیل  فتحی طراح و سرمایه گذار اپلیکیشن گفت: شهروندان برنامه پاکزی PAKZIرا دانلود کرده و درخواست کیسه زباله می دهند و با تحویل کیسه زباله رایگان توسط شرکت پاکزی ، بعد از پر کردن کیسه ها از زباله های تفکیک شده ، شهروند در این نرم افزار درخواست تخلیه می کند سپس خودروهای پاکزی درب منزل حاضر شده کیسه حاوی زباله  را تحویل گرفته و در قبال پسماندی که تحویل گرفتند هزینه ای نیز پرداخت می کنند.

رونمایی از اپلیکیشن تفکیک زباله از مبدالطف اللهیان شهردار اردبیل نیز گفت: با اجرای این برنامه که با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام  می شود ، ضمن حفظ محیط زیست وپاکیزگی شهر منابع شهرداری که در گذشته صرف مدیریت ودفن زباله می شد صرف توسعه شهر خواهد شد .

 امامی یگانه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار نیز با اشاره به اشتغالزایی این طرح  افزود: 60نفر بطور مستقیم در این برنامه  اشتغال یافته اند.

وی بیان کرد: امسال در شهرداری های مرکز استان بحث دفن بهداشتی زباله در دستور کار قرار گرفته و طرح دیگری به عنوان طرح جدید برای اولین بار در کشور انجام خواهد شد تولید کربن جامد از زباله می باشد که با مشارکت شهرداری اردبیل در حال طی فرایند اجرا است.  

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1399 سال جهش تولید