.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: 542a6b7
 • استاندار اردبیل بر استفاده از شیوه‌های نوین در مدیریت پسماندها تاکید کرد
  اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: استفاده از شیوه های نوین در مدیریت پسماند مهم بوده و باید برای امحای آنها از آخرین متدهای علمی بهره برد.
 • 1398/3/21 سه‌شنبه2019-06-11T12:26:27+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان اردبیل به نقل از ایرنا، اکبر بهنامجو روز سه شنبه همزمان با هفته محیط زیست در دیدار با کارکنان محیط زیست استان اردبیل بر لزوم بازیافت اصولی و بهداشتی زباله تاکید کرد و افزود: برای تمام مراحل تولید، تفکیک، جمع آوری و دفن زباله باید از شیوه‌های مدرن و بروز استفاده شود.

  وی اظهار داشت: حفظ محیط زیست و ایجاد محیطی بهداشتی برای حیات شهروندان اردبیلی نیازمند اجرای برنامه علمی و عملی مناسب برای دفع و بازیافت زباله‌ها است.

  وی با اشاره به ضرورت دفع و بازیافت زباله بیان کرد: زباله و پسماند خطر بزرگی برای محیط زیست بوده و دفع غیراصولی آن یکی از عوامل تهدید کننده بهداشت عمومی و فضای سبز استان است و برای رفع این مشکل باید تلاش شود.

  استاندار اردبیل اضافه کرد: امسال با اینکه جمع آوری و دفع زباله در استان نسبت به پارسال بهتر شده ولی همچنان وضعیت مطلوب نیست و باید برای حل این مشکل همه تلاش کنند.

  بهنامجو با اشاره به نقش محیط زیست در صنعت گردشگری گفت: توسعه گردشگری در استان یکی از الویت هاست چرا که باعث ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منطقه می‌شود.

  وی با تاکید بر کاهش بروکراسی در مسیر سرمایه گذاری بیان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی باید پیشنهادهای لازم در راستای کاهش حتی یک مرحله از بروکراسی اضافه در صدور مجوزهای لازم برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در استان را استخراج و ارائه دهند.

  وی با بیان اینکه امروز سرمایه گذران در خط مقدم جنگ اقتصادی با دشمنان قرار دارند، اظهار داشت: از بخش خصوصی و سرمایه گذاران حقیقی در استان حمایت همه جانبه می‌شود.

  وی با اشاره به سرمایه گذاری در بخش گلخانه ای که به نوعی با محیط زیست نیز مرتبط است، گفت: تا پارسال فقط ۱۰ هکتار گلخانه در استان وجود داشت که امسال این رقم به ۳۵۰ هکتار افزایش خواهد یافت.

  سرانه تولید پسماند در کشور حدود ۲۵۶ کیلو گرم برای هر نفر در سال می باشد که این رقم در استان اردبیل برای هر نفر در سال ۲۷۵ کیلوگرم می باشد.


   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ