.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: e3e9f76
 • بررسی وضعیت زیست محیطی منطقه حفاظت شده نئور با حضور نائب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی
  نائب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی بهمراه مدیرکل محیط زیست استان و مدیر جهاد کشاورزی اردبیل از تالاب حفاظت شده نئور بازدید و وضعیت زیست محیطی منطقه حفاظت شده نئور را بررسی کرد.
 • 1398/4/16 يكشنبه2019-07-07T08:26:01+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان اردبیل؛ در این بازدید نائب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی بر اهمیت حفاظت و حراست از تالاب حفاظت شده نئور و حفظ اکوسیستم آن با تعامل و همکاری ارگانهای ذیربط و جوامع بومی و محلی تاکید کرد.

  رضا کریمی گفت: مسائل و مشکلات مرتبط به سد نئور و دغدغه ی رشد فزاینده ی جلبک و ضرورت لایروبی و ساماندهی سد از خواسته های اهالی منطقه و کشاورزان می باشد که در این زمینه حمایت خود را از برنامه های محیط زیست در راستای حفظ و بهبود وضعیت تالاب نئور و سایر تالاب های استان اعلام نمود.

  در ادامه این دیدار مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل نیز با اشاره به اینکه تالاب نئور بخشی از منطقه حفاظت شده لیسار و جزو مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست می باشد اعلام نمود مدیریت زیست بومی تالاب نئور با همکاری ارگانهای اجرایی ذیربط و جوامع محلی پس از تدوین و طرح در شورای برنامه ریزی استان عملیاتی خواهد شد.

  خداپرست با اشاره به اینکه گونه مهاجم کاراس از عوامل اصلی تهدید تالاب نئور می باشد افزود: این گونه در سال 84 در دریاچه مشاهده و باعث تغییر در اکوسیستم، زنجیره غذایی و به تبع آن باعث از بین رفتن میگوی گاماروس، گونه شاخص دریاچه شد و از سال 88  نیز پرورش ماهی قزل آلا که در بحث تنظیم اکوسیستم تالاب و گردشگری تاثیر گذار بود بدلیل عدم توان رشد متوقف شد.

  وی تصریح کرد: احیاء دریاچه نئور نیازمند پشتوانه مطالعاتی است و از سال 93 بطور جد اقدامات اجرایی جهت برگرداندن آن به حالت اولیه آغاز شده و امیدواریم با توجه به تکمیل مطالعات و تاکید رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بر این موضوع و کمک کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست، دریاچه به سمت احیاء پایدار اکوسیستم پیش برود.

  خداپرست بر رعایت ملاحظات زیست محیطی در اجرای طرح های گردشگری و استفاده از پتانسیل جوامع محلی تاکید کرد.

   


   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ