.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: 688e32a
 • بازدید استاندار اردبیل از دریاچه حفاظت شده نئور
  استاندار اردبیل به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی، فرماندار و جمعی از مدیران و مدیرکل حفاظت محیط زیست اردبیل از دریاچه حفاظت شده نئور بازدید کرد.
 • 1398/4/16 يكشنبه2019-07-07T09:15:05+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان اردبیل؛ در این بازدید استاندار اردبیل بر اهمیت استفاده از ظرفیت ها و جاذبه‌های طبیعی و محیط زیستی منطقه تاکید کرد و گفت: استان اردبیل دارای پتانسیل های فراوانی از لحاظ زیست محیطی و طبیعی می باشد که می توان با برنامه ریزی درست و اصولی از آنها در رونق گردشگری استان استفاده کرد.

  بهنام جو ضمن تاکید بر اهمیت تالابها و ارزش اکولوژیکی آن گفت: تالاب نئور به‌‌‌ عنوان یکی از مهمترین زیستگاه‌‌‌های طبیعی استان و منطقه نمونه گردشگری نقش مهم آن در حفظ تنوع زیستی، تأمین آب شیرین و حفظ تعادل زیستی و گردشگری طبیعی منطقه دارد.

  استاندار اردبیل برحفاظت پایدار و بهره برداری معقول از تالاب منطقه نئور با رعایت ضوابط و ملاحظات زیست محیطی با مشارکت جوامع محلی در طرحهای گردشگری متناسب با طبیعت تاکید کرد.

  در ادامه این بازدید مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت زیست محیطی منطقه حفاظت شده نئور افزود: این تالاب از سال 1384 با ورود گونه مهاجم کاراس مواجه بوده بطوریکه در سال 1388 تکثیر و پرورش ماهی قزل آلا که از سالیان گذشته بمنظور تنظیم اکوسیستم دریاچه و بحث گردشگری و صید تفریحی ماهی با قلاب انجام می گردید دچار اختلال گردید.

  وی افزود مطالعه احیای دریاچه نئور توسط مشاورین ذیصلاح و با نظارت سازمان حفاظت محیط زیست و اساتید دانشگاه در زمان دولت تدبیر و امید شروع و عملیات اجرایی آن نیز در حال انجام می باشد که با حذف فیزیکی گونه کاراس و رها سازی اردک ماهی در دریاچه ادامه دارد.

  خداپرست ادامه داد: در سال گذشته نیز با تامین اعتبارات ملی، تدوین مدیریت زیست بومی تالاب نئور با مشارکت ارگانهای اجرایی و جوامع بومی و محلی آغاز و پس از تعیین زون بندی منطقه از قبیل؛ زون گردشگری، حفاظت، احیاء و زون بازسازی بصورت قانونی فعالیت های مشخص شده در زونها، بخصوص در بحث گردشگری طبیعی با الویت افراد بومی محلی انجام خواهد شد.


   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ