.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: 24fa486
 • کارشناس محیط زیست: عصر بیداری محیط زیست در کشور حاکم است
  دبیر سیاست محیط زیست در مرکز بررسی های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری گفت: خوشبختانه در حال حاضر در عصر بیداری محیط زیست در داخل کشور قرار داریم.
 • 1397/11/25 پنجشنبه2019-02-14T11:42:23+03:30.
 • به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، محمد درویش عصر امروز در جلسه بررسی چالش‌های محیط‌ زیستی پیش روی استان اردبیل که در سالن همایش آیت الله مشگینی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد اظهار کرد: خوشبختانه در حال حاضر در عصر بیداری محیط زیستی در داخل کشور قرار داریم به طوری‌که مردم به صورت خودجوش و دغدغه‌مند در برابر مسائل محیط زیستی اقدام می‌کنند.

  وی افزود: اگر ادبیات درستی در مورد محیط زیست اعمال شود و محیط زیست در تقابل و رقابت با اقتصاد، اجتماع و سیاست قرار نگیرد مشکلات پیشرو حل خواهد شد چنانچه بحث محیط زیست ارتباط تنگاتنگی در خصوص ماندگاری بشر در یک محیط را دارد. در سرزمینی که معیشت مردم در سطح پایینی قرار داشته باشد سخن از مباحث محیط زیست در آن جایی نخواهد داشت.

  دبیر سیاست محیط زیست در مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری عنوان کرد: اگر ادبیات محیط زیست هراسی را از بین ببریم کیفیت زندگی مردم نیز به صورت متقارن پیشرفت خواهد کرد و در صورتی که بتوانیم مشکلات محیط زیستی را تا به حد ممکن حل کنیم دیگر با سونامی سرطان مواجه نخواهیم بود.

  درویش با اشاره به ویژگی‌ها و پتانسیل‌های بالقوه استان اردبیل بیان کرد: اردبیل جزو استان‌هایی است که درصد مشارکت مدیران ارشد آن در مباحث محیط زیستی بیشتر از میانگین کشوری است و این استان از مزیت‌های بسیار مهم و بی‌همتا در مباحث مختلف گردشگری و محیط زیستی برخوردار است و در صورت تلاش مدیران استان در راستای بالفعل کردن پتانسیل‌های بالقوه آن شاهد توسعه استان اردبیل در جهت‌های مختلف خواهیم بود.

  وی ادامه داد: با توجه به پتانسیل‌های موجود در استان اردبیل این استان نباید در زمره استان‌های مهاجرفرست قرار گیرد و وجود کوه سبلان در این استان سرمایه بسیار ارزشمندی است و باید به بهترین نحو از این نعمت بی نظیر الهی در راستای توسعه گردشگری استفاده نمود.

  دبیر سیاست محیط زیست در مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: یکی دیگر از مزیت‌هایی که سبب شده است استان اردبیل از منظر جذابیت تاریخی و فرهنگی در بین پنج استان برتر کشور باشد وجود مراکز تاریخی بی‌شمار و بی‌نظیر همانند بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی است که باید از وجود این مکان تاریخی در این استان استفاده نمود.

  وی گفت: متاسفانه استان اردبیل با وجود چنین پتانسیل‌های ارزشمند در سرانه تولید ناخالص داخلی در بین ۳۱ استان کشور در جایگاه ۲۴ قرار دارد در صورتی که استان اردبیل ۴.۴ درصد کل اراضی آبی کشور را دارا است و با وجود چنین پتانسیل‌هایی نباید در چنین وضعیت قرار گیرد.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ