.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: 6a1830a
 • مدیرکل محیط زیست اردبیل: دفع پسماندهای عفونی در اردبیل مدیریت می‌شود
 • 1397/12/8 چهارشنبه2019-02-27T08:24:21+03:30.
 • اردبیل - مدیرکل محیط زیست استان اردبیل گفت: پسماندهای عفونی تمامی بیمارستان‌های استان اردبیل به منظور دفن اصولی و بهداشتی مدیریت می‌شوند.

  محمد خداپرست در خصوص وضعیت مدیریت پسماندهای استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: استان اردبیل در مقابله با پسماندهای بیمارستانی جزو استان‌های برتر کشور محسوب می‌شود.

  وی افزود: چگونگی دفع و مدیریت پسماندها به صورت مستمر و هفتگی در استان اردبیل رصد می‌شود تا با انجام نظارت‌های مورد نظر نگرانی‌های کمتری را در این خصوص داشته باشیم.

  به گفته مدیرکل محیط زیست استان اردبیل به بررسی وضعیت پسماند در مزارع کشاورزی استان نیز اشاره کرد و افزود: در پسماندهای کشاورزی نیز سوزاندن ضایعات کشاورزان از جمله آسیب‌های جدی زیست محیطی محسوب می‌شود که برای مدیریت و ساماندهی مناسب این موضوع به ارتقای آموزش‌های کاربردی و تخصصی نیاز خواهیم داشت.

  خداپرست بر ضرورت افزایش مشارکت آحاد مختلف شهروندان برای مدیریت پسماند تاکید کرد و یادآور شد: با برگزاری کلاس‌های ترویجی و کارگاه‌های آموزشی، کشاورزان نواحی مختلف استان با نحوه مقابله با پسماندها آشنا می‌شوند تا در این خصوص همکاری‌های مناسبی را شاهد شویم.

  وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری با تاکید استانداری اردبیل در حوزه پسماند شهری و روستایی پیگیری‌های بسیار ارزشمندی انجام پذیرفته و در این راستا طرح «اردبیل، شهر پاکی‌ها» نیز با هدف برطرف سازی بسیاری از چالش‌های مهم زیست محیطی از جمله موضوع پسماندها پیگیری می‌شود.

  مدیرکل محیط زیست استان اردبیل در پایان بر ضرورت تولید کمتر پسماند، تفکیک زباله از مبداء، بازیافت مناسب و توجه به روش‌های فرآوری تاکید کرده و از تلاش برای اجرایی شدن دقیق طرح مطالعات جامع شهری و مصوبات کمیته پسماند خبر داد.

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ