.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: 8727b7e
 • مدیرکل محیط زیست اردبیل:
  تخریب زیستگاه حیات وحش تنوع زیستی اردبیل را به مخاطره می‌اندازد
  اردبیل – مدیرکل محیط زیست استان اردبیل تاکید کرد که تخریب زیستگاه‌های طبیعی حیات وحش حیوانات از مهمترین خطراتی است که تنوع زیستی را به مخاطره انداخته است.
 • 1398/3/2 پنجشنبه2019-05-23T12:17:00+04:30.
 • به گزارش خبرنگار مهر، محمد خدا پرست عصر چهارشنبه در همایش روز جهانی تنوع زیستی در اردبیل افزود: اگر به دنبال حفاظت از تنوع زیستی در استان هستیم باید حفاظت از زیستگاه های طبیعی حیاط و حش و حراست از منابع طبیعی را در اولویت قرار دهیم.

  وی جلوگیری از چرای بی رویه دام را از دیگر راهکارهای مهم حفاظت از تنواع زیستی برشمرد و یادآور شد: جلوگیری از فرسایش خاک به عنوان یک سرمایه ملی نقش کلیدی و موثری در حفاظت از تنوع زیستی دارد.

  مدیرکل محیط زیست استان تصریح کرد: اگر خاک در معرض فرسایش بادی و خاکی قرار بگیرد قطعاً امکان ادامه حیاط برای بسیاری از گونه های جانوری و گیاهی مقدور نبوده و در نهایت نسل آنها از بین رفته و در نتیجه کاهش تنوع زیستی را به دنبال خواهد داشت.

  وی با بیان اینکه این استان حدود یک سوم تنوع ریستی کشور را داراست، بیان داشت: ۵۷ گونه پرنده، ۲۹ نوع خزنده و ۱۸ نوع ماهی و ۱۷ گونه دوزیست در استان شناسایی شده که نشان دهنده تنوع زیستی توانمند این استان دارد.

  خداپرست با اشاره به اعمال برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت برای حفاظت از تنوع زیستی استان، یادآور شد: در این راستا تلاش می شود با مدیریت بهینه اکوسیستم طبیعی را به دریاچه نئور اردبیل بازگردانیم.


   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ