.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: ca1af5f
 • سخنرانی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پارس آباد پیش از خطبه های نماز جمعه
  کارکنان و محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پارس آباد به مناسبت گرامی داشت هفته محیط زیست با شعار جهانی کاهش آلاینده ها و پسماند ؛ آسمان آبی ، زمین سبز در مراسم نماز جمعه شهرستان پارس آباد شرکت نمودند .
 • 1398/3/21 سه‌شنبه2019-06-11T10:45:06+04:30.
 • به گزارش روایط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پارس آباد با سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این اداره در سال 97، از تمامی نهادها و ادارات دولتی که در زمینه حل مسائل و مشکلات زیست محیطی با اداره حفاظت محیط زیست همکاری نموده بودند تقدیر و تشکر نمود.

  هاشم میرزانژاد اظهار داشت: كليه كارخانه هاي توليدي، صنعتي و معادن، كارگاههاي توليد شن و ماسه، بيمارستانها، مطب هاي پزشكي، شهركهاي صنعتي، توليد كنندگان پساب ها و آلاينده هاي هوا به صورت دوره ای هر ماه توسط کارشناسان محیط زیست مورد پايش و بازرسي قرار می گیرند و تمامی واحدها ملزم به ارائه خود اظهاري از پساب ها و آلاينده هاي هواي واحدهای خود هستند.

  وی افزود: پایش و نمونه برداری دایم آب رودخانه ارس هم به صورت آنلاین توسط سیستم های سنجش آلایندگی و هم به صورت حضور میدانی کارشناسان مورد پایش و آزمایش قرار می گیرد.

  وی با اشاره به اثرات نامطلوب سوزاندن بقاياي محصولات كشاورزي روي خاك زراعي و پسماندهای نایلونی کشت زیر نایلونی تصریح کرد: در همین ارتباط ضمن برخورد با متخلفین  اقدامات و کلاسهای آموزشی متعدد با همکاری جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد برای زارعین برگزار شده است.

   میرزانژاد اظهار داشت: سوزاندن بقاياي محصولات كشاورزي موجب از بين رفتن مواد ارزشمند خاك و افزايش مواد معدني و به عبارتي شوري خاك زراعي مي گردد و علاوه بر آن موجب آلودگي آب، هوا و محيط زيست شده و سلامت ساكنان منطقه را به به مخاطره مي اندازد.

   وی به كشاورزان و مردم شریف شهرستان پارس آباد توصيه كرد: از هرگونه آتش زدن کاه و کلش باقی مانده مزارع جدا خوداري نمايند.

  میرزانژاد در پایان سایت احیا و تکثیر آهوی مغان و مراحل ثبت تالاب سد میل  مغان در کنوانسیون بین المللی رامسر را از پروژه های مهم و تاثیرگذار محیط زیست در شهرستان پارس آباد اعلام کرد که توسط اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اجرا می گردد.


   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ