.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: 632386f
 • رئیس کل دادگستری اردبیل:
  محیط زیست امانتی در دستان ما/ با تخریب کنندگان محیط زیست برخورد جدی می شود
  رئیس کل دادگستری استان اردبیل در دیدار مدیر کل، کارکنان و محیط بانان به مناسبت هفته محیط زیست گفت: محیط زیست امانتی در دستان ماست و با تخریب کنندگان محیط زیست برخورد جدی می شود.
 • 1398/3/27 دوشنبه2019-06-17T13:49:01+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل؛ رئیس کل دادگستری استان در دیدار مدیرکل حفاظت محیط زیست و جمعی از کارکنان و محیط بانان استان، ضمن عرض تبریک به مناسبت هفته محیط زیست، با قدردانی از تلاش مجدانه محیط بانان و مسئولین محیط زیست گفت: محیط بانان زحمت کش بعنوان ضابط خاص دادگستری محسوب می شوند و مجموعه قضایی استان همواره تلاش دارد با تخریب‌کنندگانی که به محیط زیست آسیب می‌رسانند برخورد جدی انجام دهد.

  ناصر عتباتی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم حفاظت از منابع حیاتی همچون؛ آب، خاک، هوا و تنوع زیستی برای نسلهای امروز و آینده، تاکید کرد و افزود: استان اردبیل از بهترین تنوع اقلیمی، گیاهی و جانوری برخوردار است و از منحصر بفرد ترین مناطق در سطح کشور بوده و این ثروت و سرمایه، امانتی در دستان ماست. 

  عتباتی ضمن اشاره به حساسیت مدیریت پسماند در سطح استان نیز گفت: مسئولین استانی باید توجه ویژه ای به مساله پسماند، بخصوص پسماند بیمارستانی داشته باشند.

  رئیس کل دادگستری استان تصریح کرد: بایستی با متخلفان کشت زیر نایلونی برخورد انجام گیرد و در صورت لزوم این شیوه کشت ممنوع گردد.

  وی با اشاره به قاطعیت در حوزه شکار و صید اظهار داشت: تجهیز محیط بانان و پرسنل به تجهیزات نوین و استفاده از لوازم و دستگاههای بروز در پایش آلودگیها و مناطق تحت مدیریت و به حداقل رساندن عامل انسانی، از ضروریات می‌باشد.

  وی در ادامه افزود: مجموعه قضایی استان از اداره کل حفاظت محیط زیست اردبیل و همکاران آن اداره کل به عنوان ضابط خاص دادگستری حمایت ویژه داشته و آماده هر نوع همکاری های متقابل در راستای حفاظت از محیط زیست می باشد.

  مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل نیز در دیدار با رئیس کل دادگستری استان ضمن قدرانی از مساعدت ها و توجه ویژه مجموعه دستگاه قضایی استان به مقوله حفاظت از محیط زیست، گزارشی از روند اقدامات صورت گرفته ارائه نمود.

  محمد خداپرست اعلام کرد: به مناسبت گرامی داشت هفته محیط زیست و با شعار جهانی "کاهش آلاینده ها و پسماند؛ آسمان آبی، زمین سبز" برنامه های متنوعی از جمله؛ پاکسازی تالاب تپراق کندی، منطقه گردشگری فندقلو، مسیر اردبیل به سرعین و سایر مناطق گردشگری در سطح استان انجام گرفت.

   خداپرست افزود: اجرای برنامه مدیریت پسماند در روستاها، برگزاری کارگاه های آموزشی با موضوع پسماند، ویژه دهیاران و عشایر و دیگر برنامه های متنوع در سطح استان، بمنظور آگاه سازی عمومی و حساسیت آحاد جامعه به حفاظت از محیط زیست در طول هفته برگزار شد.

  وی با اشاره به پایش روزانه مزارع کشت های زیر نایلونی و گشت های مشترک این اداره کل با کارشناسان جهاد کشاورزی یادآور شد: پسماندهای پلاستیکی برجای مانده در مزارع پس از برداشت محصولات جالیزی (زیرنایلونی) بدلیل مدت زمان زیاد ماندگاری بر روی خاک، علاوه بر آلودگی محیط زیست، اثرات جبران ناپذیری بر حاصلخیزی و از بین رفتن بافت موثر خاک دارد.

   وی افزود: کشاورزان طبق الزامات قانونی بایستی از آتش زدن پسماندهای نایلونی و ضایعات کشاورزی خودداری نموده و ضایعات و پسماندهای پلاستیکی مزارع پس از برداشت محصولات جالیزی (زیر نایلونی) جمع آوری گردد.

  خداپرست به بحث آلودگی هوا و ریز گرد های استان نیز اشاره کرد و گفت: شناسایی و مطالعه کانونهای ریز گرد در سطح استان در دست بررسی قرار دارد و اقداماتی هم در جهت کاهش ریز گرد ها از قبیل بذرپاشی یونجه در کانونهای ریزگرد انجام گرفته است.

  وی همچنین افزود: پیگیری‌های لازم در خصوص افزایش سرانه فضای سبز و بحث حق آبه رودخانه‌های استان بخصوص رودخانه بالیخلوچای که از عوامل کاهنده ریز گردها می باشد انجام گرفته است.

  خداپرست در بخش دیگری از سخنان خود از توزیع سوخت یورو 4 در جایگاه پخش گازوئیل در سطح استان خبر داد و گفت: پیگیری های لازم در خصوص  پخش بنزین یورو 4 نیز انجام گرفته است.

  وی ضمن اشاره به لزوم کنترل آلودگیهای آبهای گرم استان تصریح کرد: برنامه ریزی و زمانبندی جهت پایش آبهای گرم و آلودگیهای ناشی از آنها انجام گرفته و یکی از الویت های این اداره کل می باشد.

  خداپرست همچنین افزود: مطالعات در خصوص ظرفیت برد گردشگری اثر طبیعی ملی سبلان انجام شده و اقدامات لازم در خصوص ساماندهی و فنس کشی پناهگاه انجام خواهد گرفت.

  وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 11 پاسگاه محیط بانی سطح استان دایر و فعال می باشد افزود: محیط بانان به صورت شبانه روزی در این پاسگاهها حضور دارند و اقدامات و تمهیدات لازم بمنظور حفاظت و حراست از محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی گیاهی و جانوری استان در این راستا صورت می گیرد.

  خداپرست ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های مجموعه دستگاه قضایی استان در کمک به حفاظت از محیط زیست افزود: بدون شک حمایت دستگاه قضایی استان از مسائل زیست محیطی می تواند ما را در به سرانجام رساندن وظایف قانونی مان و حفاظت از محیط زیست استان یاری کند.


   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ