.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: e0159c8
 • در جلسه ستاد نوروزی: برنامه های حفاظت محیط زیست اردبیل در ایام نوروز تشریح شد.
 • 1397/12/19 يكشنبه2019-03-10T09:12:26+03:30.
 • در این نشست مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ضمن اشاره به بازدید هزاران مسافر نوروزي از مناطق تحت حفاظت محيط زيست اردبیل در سال گذشته گفت: که امسال نيز با فرا رسيدن ايام تعطيلات شاهد حضور گسترده مسافران نوروزي و گردشگران در مناطق باشيم.

  محمد خداپرست مناطق تحت مدیریت این اداره کل شامل منطقه حفاظت شده نئور، منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال، اثر طبیعی ملی سبلان، منطقه حفاظت شده مغان، سایت احیای مرال فندقلو، سایت احیای آهوی دشت مغان و مناطق شکار ممنوع شورابیل اردبیل، انزان و گندیمن مشکین شهر، خروسلوی گرمی و مشکول کوثر و همچنین موزه تاریخ طبیعی اردبیل را از مقصدهای گردشگران به خصوص گردشگران طبیعی در این ایام برشمرد.

  وی بر لزوم همکاری کلیه معاونتها و ادارات تابعه براي استقبال مناسب و راهنمایی مسافران در این مناطق تاکید نمود و انجام برنامه‌های تنویر افکار عمومی و فرهنگ‌سازی زیست محیطی با نصب بنر، پخش بروشور و توزیع کیسه های پارچه ای با پیامها و توصیه‌های زیست محیطی در مبادی ورود گردشگران را مورد تاکید قرار داد.

   وی افزود: آموزش از طریق صداو سیما و رسانه های جمعی و پخش برنامه‌های رادیوئی و تلویزیونی با معیارهای حفظ محیط‌زیست از همکاریهای مشترک حفاظت محیط زیست و صدا و سیما و رسانه های جمعی در ایام تعطیلات نوروزی خواهد بود.

  وی با اشاره به اینکه فروش و عرضه هرگونه آبزیان از جمله مار، سمندر و لاک پشت و سایر خزندگان و  همچنین گیاه سنبل آبی ممنوع است و با متخلفین برخورد می شود افزود: هماهنگی‌های لازم با نیروی انتظامی، گمرکات و سازمان دامپزشکی استان جهت نظارت دقیق تر و جلوگیری از ورود و خروج غیرمجاز و قاچاق گونه‌های حیات وحش در مبادی ورودی و خروجی استان انجام شده است.

  خداپرست گفت: گشت و کنترل یگان حفاظت محیط زیست در مناطق تحت مدیریت و زیستگاههای استان جهت جلوگیری از  تخریب، تصرف، آتش‌‌سوزی و شکار و آلودگی در مناطق تحت مدیریت و ادارات و پاسگاههای محیط بانی تداوم خواهد یافت.       

  وی افزود: در همین راستا گشت هاي ويژه پایش در ايام نوروز به منظور كنترل مراكز خدماتي، تجاري و صنعتي آلوده زا در سطح شهر و به تبع آن در كليه شهرستانهاي استان اردبیل تشكيل شده است.

  خداپرست در پایان افزود: از کلیه هموطنان و همشهریان گرامی تقاضا داریم هرگونه تخلفات تخریب ، تصرفات اراضی، آتش سوزی مناطق تحت مدیریت، شکار و صید غیر مجاز و همچنین فروش و عرضه آبزیان و حیوانات وحشی را به شماره تماس 87 الی33740085  و یا سامانه ارتباطات مردمی 1540 گزارش نمایند.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ