.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: 84687cf
 • معاون فرماندار خلخال: بانک اطلاعاتی دارندگان سلاح شکاری در خلخال ایجاد شود
 • 1398/3/8 چهارشنبه2019-05-29T12:12:27+04:30.
 • اردبیل - ایرنا - معاون سیاسی و امنیتی فرماندار خلخال گفت: ایجاد بانک اطلاعاتی برای دارندگان سلاح شکاری مجاز امری ضروری برای کنترل شکار و همچنین پیشگیری از هر گونه سوء استفاده احتمالی در بحث خرید و فروش سلاح های شکاری غیرمجاز در این شهرستان است.

  به گزارش ایرنا ، احمد قنبری روز سه شنبه در جلسه کمیسیون سلاح و مهمات خلخال افزود: حمل و نگهداری سلاح های بادی با قدرت بیش از 53 ژول توسط افراد ممنوع بوده و خرید وفروش این گونه سلاح ها نیز تنها در فروشگاه های مجاز سلاح و مهمات امکان پذیر است.

  او با اشاره به اینکه بیش از هزار و 500 نفر از دارندگان سلاح شکاری مجاز برای تمدید پروانه و مجوز حمل سلاح نیاز به مراجعه به شعبه سلاح و مهمات دارند، اظهار داشت: فعالیت ماهانه یک بار این شعبه در این منطقه موجب بروز مشکلات عدیده ای برای مراجعان شده و انتظار از مسئولان اداره اسلحه و مهمات مرکز استان اقدام مناسب برای استقرار دائمی این شعبه در خلخال و رسیدگی به امور دارندگان سلاح های شکاری مجاز است.

  او همچنین گفت: در حالی که هر بار مراجعه به مرکز استان برای صدور و یا تمدید مجوز حمل سلاح برای خریداران جدید سلاح و یا دارندگان سلاح شکاری هزینه های مختلفی را از جمله هزینه سفر به مرکز استان و یا مشکل حمل سلاح را همراه دارد با استقرار دائمی این شعبه اسلحه و مهمات استان اردبیل در شهر خلخال بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

  وی با بیان اینکه نامناسب بودن محل فعلی شعبه اسلحه مهمات بهانه ای برای فعالیت مقطعی و ماهانه یک بار این شعبه در این شهرستان شده برای همکاری در تهیه و تامین محلی مناسب و مورد قبول مسئولان اداره سلاح و مهمات استان در این شهر اعلام آمادگی کرد.

  او با تاکید بر افزایش سطح همکاری مسئولان اداره محیط زیست خلخال با کمیسیون سلاح و مهمات این شهرستان افزود: با توجه به افزایش روز افزون سلاح شکاری و محدودیت های اعمال شده از سوی مرکز کشور برای ممنوعیت شکار در سال های گذشته افزایش سطح همکاری این اداره موجب افزایش آمار وحوش منطقه و کنترل بهتر و بیشتر مناطق حفاظت شده و پیشگیری از حمل سلاح های قاچاق شکاری در منطقه خواهد شد.

  خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.


   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ