.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
فراخوان و اطلاعیه ها
 • کد خبر: 5d796bf
 • خرید و فروش گیاه سنبل آبی بدلیل مشکلات زیست محیطی ممنوع است
 • 1397/8/19 شنبه2018-11-10T11:05:22+03:30.
 • به اطلاع هم استانی ها  عزیز می رساند خرید و فروش و پرورش آکواریومی گیاه سنبل آبی به دلیل اینکه این گیاه در خارج از محدوده بومی خود به عنوان گونه مهاجم شناخته شده و در صورت فراهم شدن شرایط رویشی مناسب، به طور جدی حیات سایر زیستمندان آبزی و کنار آبزی را به مخاطره می اندازد، ممنوع است.

  سنبل آبی یکی از خطرناک ترین گیاهان آبزی مهاجم و از پر رشدترین گیاهان شناخته شده است که در مدت کوتاهی جمعیت آن دو برابر می شود.

  گیاه سنبل آبی گیاهی آبزی شناور و بومی مناطق گرمسیری آمریکای جنوبی است که در خارج از محدوده بومی خود به عنوان گونه مهاجم شناخته شده و در صورت فراهم شدن شرایط رویشی مناسب در مدت کوتاهی جمعیت آن دو برابر و به طور جدی حیات سایر زیستمندان آبزی و کنار آبزی را به مخاطره می‌اندازد.

  با گسترش این گیاه بر روی سطح آب، به میزان قابل توجهی از رشد و گسترش سایر گیاهان آبزی بومی عرصه‌های آبی کاسته شده و همانند فرشی گسترده پهنه آبی را اشغال می‌کند.

   این گیاه از نفوذ نور خورشید به لایه‌های زیرین آب جلوگیری نموده و از سوی دیگر از تبادل اکسیژن میان هوا و بخش‌های عمقی آب ممانعت به عمل می‌آورد.

  با توجه به اهمیت موضوع و ممنوعیت خرید و فروش سنبل آبی، پرورش دهندگان گیاهان آکواریومی باید از پرورش این گونه گیاهی خودداری نمایند.

  لذا از هم استانی‌های محترم درخواست می‌شود در صورت مشاهده این گونه در محیط‌ های آبی استان، مراتب را از طریق شماره ارتباطات مردمی 1540 اداره کل حفاظت محیط زیست استان اطلاع دهند.

   

  روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل

   


   
  امتیاز دهی
   
   

  نسخه قابل چاپ